Alix Avien Kış Makyajı Rehberi - Alix Avien Paris

Alix Avien Kış Makyajı Rehberi

Kış mevsiminde, hem koyulaşan kıyafetlerimize hem de kararan havalara uyum sağlamak için makyaj tonları da değişmektedir. Bu değişimlerde en çok tercih edilenler de toprak, haki ve bakır tonlarıdır. Hal böyle olunca göz alıcı kırmızı ve nude tonlardaki rujlara, toprak renklerin bir araya geldiği far paletleri ve tenimizi da canlı göstermek için allık ve bronzerlara elimiz daha çok gidiyor.

Porselen Bir Ten

Kış makyajında dikkat edilmesi gereken, fondöten ya da daha hafif yapılı kapatıcılar kullanıldığında, cildi genç ve canlı göstermek için ürünü doğru ton ve miktarda uygulamaktır.

Bunun için ultra hafif yapılı Alix Avien CC Krem’den yardım alabilirsin. Hassas ciltler için de seçenek sunan CC Krem, hızla emilen formülüyle tüm gün soğukta gerilen cildini nemlendirir. Ekstra bir ürüne ihtiyaç bırakmadan, cilt tonundaki dengesizlikleri eşitleyerek, aydınlık bir görünüm sağlar. 15SPF özelliği ile de kışın parlak güneş ışınlarına karşı cildini korur.

GÖZLERE IŞILTI

Ruhun aynası gözlerimizi taçlandırırken tercih edeceğimiz ürünler, yoğun pigmentli bir far ve suya dayanıklı maskara olmalıdır. Çünkü soğuk, ve kuru hava, gözlerinizin sulanmasına neden olabilir. Böylece akan rimeliniz gözlerinize, özellikle de göz altlarına gölgeli görünümler oluşturur. Seveceğini düşündüğümüz Alix Avien Creamy Göz Paletimizin içerdiği renklerle hem günlük hem de gece makyajını yaparken, Waterproff Alix Avien Maskara ile kirpiklerinin kazandığı hacme inanamayacaksın. Maskaranın esnek ve kıvrımlı ucu sayesinde, rahat sürüş sağlar.

DUDAKLARI NEMLENDİR

Sıra geldi ruj seçimine. Kış aylarında en çok dert yandığımız konulardan biri de kuruyan ve çatlayan dudaklarımızdır. Dudakları kurutmayan, gün boyu nemli tutan ama aynı zamanda da kalıcılığı yüksek rujlar seçmelisin. Malum atkı ve paltolarda leke bırakan bir ruj keyif kaçırıcı olabilir.  Bunun için kolay kullanım sunan mat likit serimizden 01 ton, dudaklarını çekici bir nude görünüme büründürürken, mat ruj serimizden 205 numara gece makyajının tacı olacak.

TEN RENGİNE UYGUN ALLIK

Ten rengine uygun bir allık, makyajı tamamlayan en önemli unsurdur. Doğal tonlarda bir kış makyajı için allığın çok hafif tonlarda olması gerekir. Açık tenliysen açık pembe tonlarını, koyu ten rengine sahipseniz şeftali tonlarını tercih edebilirsin. Bunun için ipeksi ve pürüzsüz yapısıyla Alix Avien Blush On serisini öneriyoruz.

Ya da hem soğuğa bağlı kızarıklıkların giderilmesi hem de bronz ve çekici bir görünüm kazanmak için Alix Avien Terracotta Allık da makyaj çantanda bulunabilir.

KUSURSUZ DOKUNUŞ ALİX AVİEN MAKYAJ FIRÇALARI

Tüm bu makyajı, yüksek kaliteli yoğun kıl yapısına sahip Alix Avien makyaj fırçalarıyla tamamlayabilirsin. Makyajın hatalarını gideren ve yapımını kolaylaştıran, kaliteli uygulama sunan makyaj fırçalarıdır. Sen de ihtiyacına göre, geniş ya da dar ağızlı fırçalarımızı inceleyebilir, tüm makyajlarında rahatlıkla kullanabilirsin.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla, genellikle çerezler biçiminde belirli hizmetlerden bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Lütfen bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.